Akcja Lato po mojemu - 9-11 lipca

AKCJA LATO PO MOJEMU - 9?11 LIPCA WYJAZD WEEKENDOWY DLA PRACUJĄCYCH I NIE TYLKO ?

Zapraszam na weekendowy wypad 9 ? 11 lipca jeszcze przed urlopem, obozem ? na zapomniane Roztocze Wschodnie. Teren trochę pofalowany, z piękną roślinnością, przypominający nasze pogórza i klimaty nam bliskie, bogaty w cerkiewki, zapomniane cmentarzyki, piękne strzeliste jodły, wodospady i wychodnie wapienne wystające na grzbietach oraz wąwozy lessowe wcinające się w zbocza. Bez tłumów, oklepanych miejsc i rozdeptanych ścieżek, za to z pięknymi widokami, dziką przyrodą, zapomnianymi dolinami.

 

WYJAZD / START: czwartek (08.07), jedziemy pociągiem o 21:22 relacji Warszawa Wschodnia ? Przemyśl, (przejazd koleją uzależniamy od dostępności kolei)

 

POWRÓT: niedziela ok. godz. 22

Śpieszmy się jeździć pociągami, one tak szybko znikają.

ZBIÓRKA: spotykamy się w czwartek 08 lipca na dworcu PKP WARSZAWA WSCHODNIA w holu kasowym po prawej (od ul. Kijowskiej) o godz. 20:40

KOSZT: max. 180,00 zł.

CHARAKTER WYJAZDU: trasa wędrowna beznamiotowa, śpimy w stodołach i innych przyjaznych miejscach.

PROWADZĄCY: Paweł "Pingwin" Łodziński

KONTAKT I INFORMACJE: pawel.lodzinski[at]gmail.com, 602 17 87 11

UWAGI: Liczba miejsc na trasie nieograniczona, wcześniejszy kontakt mile widziany - kwestie przejazdu, biletu grupowego (tańszy bilet), sprzętu.

Główny koszt wycieczki to przejazd i wyżywienie. Proszę zabrać jedzenie (kanapki, picie) na drogę, pozostałe zakupy zrobimy wspólnie, już na miejscu. Posiłki przyrządzamy wspólnie, a gotujemy na ognisku.

Zapraszam również osoby niepełnoletnie (licealistów) z Kartą Uczestnika i pisemną zgodą opiekunów w ręku. Tu do pobrania. Trasa rekreacyjna, dostosowana zarówno dla osób, które przedtem nie jeździły na wycieczki jak i dla doświadczonych turystów.

Należy wziąć ze sobą: dokumenty, śpiwór, karimatę, buty zakrywające kostkę, kurtkę od deszczu i wiatru, ciepły polar i koszulę, skarpety zapasowe oraz bieliznę osobistą, kubek, menażkę, nóż, sztućce, latarkę, apteczkę osobistą: bandaż elastyczny, plastry z opatrunkiem, aspirynę, ew. leki własne - o ich zażywaniu należy poinformować przewodnika; ewentualnie folia NRC; przydać się również mogą: mapa, aparat fotograficzny, śpiewnik, przybory do mycia

Rzeczy, nawet w nieprzemakalnych plecakach, trzeba zawinąć w worki foliowe! Nie ma plecaków, które nie przemakają i lepiej nie przekonywać się o tym na własnej skórze ;)

TRASA: orientacyjna i mocno schematyczna jest w fazie dopracowania; Warszawa >>PKP>> Horyniec Zdrój ? Radruż ? Dziewięcierz ? Nowe Brusno ? Werchrata ? Monastyrz ? Wola Wielka >>PKS>> Warszawa

Serdecznie zapraszam 
Pingwin

Tags: