Dłuuugi weekend w górach

GDZIE: Beskid Żywiecki

KIEDY: 11-15.08 (wyjazd 10 sierpnia wieczorem, powrót 15 w nocy - dla osób jadących z/do Warszawy, dojazd z innych miejsc do ustalenia z przewodnikami)

JAK: chatkowo-schroniskowo-bazowo

PROWADZĄ: Darek „Mister” Gatkowski i Ania Romaniuk

PYTANIA I ZGŁOSZENIA: ania.romaniuk [at] gmail.com, dariusz.gatkowski [at] gmail.com
Prosimy się zgłaszać na wyjazd jak najszybciej, rezerwujemy wcześniej noclegi w schroniskach, chatkach, bazach.
Szczegółowe informacje podamy osobom które się zgłoszą w emailu zbiorowym na około 4 dni przed wyjazdem (tzn. co zabrać, gdzie dokładnie się umwaiamy i o której godzinie itp.).

KOSZT: 373 PLN dla osób nie posiadających zniżek i jadących z/do Warszawy. Studenci zapłacą około 50 zł. mniej (o ile mają zniżki na kolej).

TRASA:

Dzień 1. Zwardoń - Wielka Racza

Dzień 2. Wielka Racza - Rycerzowa – Chatka Chemików nad Ujsołami

Dzień 3. Chatka Chemików nad Ujsołami - Rysianka - Hala Miziowa

Dzień 4. Hala Miziowa - Pilsko - przeł. Głuchaczki

Dzień 5. przeł. Głuchaczki - Mędralowa - Zawoja >>> Kraków >>> Warszawa

Zaczynamy na zachodzie Beskidu Żywieckiego i przechodząc go prawie w całości na nogach wylądujemy na jego wschodniej flance. Pierwsze dwa dni to wycieczka po grzbiecie granicznym z kuliminacją na Wielkiej Raczy, a następnie przez Rycerzową opuścimy hale pełne widoków i zejdziemy na północ. Po uzupełniniu zapasów w Ujsołach, trzeciego dnia powędrujemy malowniczym grzbiecikiem w stronę Rysianki, a nasępnie na Halę Miziową. Wdrapiemy się pracowicie na Pilsko, zachwycimy się widokami aby podążyć dalej na wschód. Na zakończenie zostaną nam widoki z Mędralowej i podziwiania Babiej Góry z sąsiednich górek.

Długość tras dziennych będzie zróżnicowana, zaczniemy spokojnie, poćwiczymy kondycję, aby trzeciego dnia przejść porządną traskę. Podsumowując - będzie pięknie i niedrogo.

Zapraszamy!

Ania i Darek

Tags: