8-dniowy wyjazd na Słowację "Fatra maniana"

Fatra panorama


Miejsce:

Mała Fatra i okolice (Góry Kisuckie i Beskid Żywiecki)

Charakter trasy:

Pieszy z noclegami w namiotach. W pierwszej części wyjazdu śpimy na campingu i chodzimy na lekko, ale za to intensywnie (>20 km + >1 km przewyższenia).  W drugiej części wyjazdu idziemy z pełnym obciążeniem i gotujemy na ogniskach. Posiłki przygotowujemy wspólnie, choć wizyta w słowackiej knajpie też jest przewidziana :-)

Termin:

17 - 24 sierpnia 2014 r.
Start:
dworzec Bielsko Biała Główna, niedziela 17.08., godz. 17:40
Dojazd na start z Warszawy: TLK z Warszawy Centralnej do Bielska-Białej, wyjazd o godz. 10:30
Powrót do Warszawy: niedziela 24.08, późny wieczór

Dla kogo:

Dla Ciebie :-)

Koszt:

Ok. 200 zł + 100 euro (koszt całkowity łącznie z biletami PKP z/do Warszawy oraz wstępami). Studenci ok. 50 zł taniej. Zbieram zaliczkę na bilety. Ubezpieczenie we własnym zakresie!

Prowadzący:

Mariusz Pietrzak "Dzidek", pietrzak.mr [zwierz] gmail.com

Trasa:

         17.08.     Warszawa >> Bielsko-Biała >> Zwardoń >> Zilina >> Bela, nocleg na campingu
18-21.08.     eksploracja Małej Fatry na lekko (Janosikowe Diery, Wielki Rozsutec, Wielki Krywań, zamek Strečno, spływ Wagiem)
21-23.08.      przejście piesze przez Góry Kisuckie do bacówki na Rycerzowej (po drodze skansen i przejazd ciuchcią w Vychylovce)
         24.08.     Rycerzowa - Rajcza >> Katowice >> Warszawa

Atrakcje:

- GÓRY - Mała Fatra jest jednym z ciekawszych masywów na Słowacji. Charakterystyczny, postrzępiony, wapienny masyw Wielkiego Rozsutca sąsiaduje tutaj z obłym, trawiastym Stohem. Najwyższy szczyt Wielki Krywań ma 1709 m n.p.m.
- DOLINY - Janosikowe Diery, to kaniony podobne do tych w Słowackim Raju. Przejdź się z nami po drabinkach w strugach potoku spływającego z góry :-)
- PRZEŁOM WAGU - jedna z głównych rzek Słowacji - Wag - przełamuje się przez Małą Fatrę dzieląc ją na dwie części. Przez najciekawszą część przełomu spłyniemy na tratwie.
- ZAMEK - zamek Strecno jest usytuowany wysoko na skale nad zakolem Wagu. Niełatwo go zdobyć, więc podczas natarcia wykorzystamy latającego smoka ;-)
- JANOSIK - ten rozbójnik pochodził z Terchovej, miejscowości u podnóża Małej Fatry. Teraz nad tą miejscowością można podziwiać metalowego Janosika kilkumetrowej wysokości.
- SKANSEN - Muzeum Wsi Kisuckiej w Vychylovce zaprasza. Trafimy akurat na imprezę "Dni otvorených dverí Kysuckej kultúry", więc po tej wizycie Kisuce nie będą miały przed nami tajemnic.
- CIUCHCIA - kisucko-orawska kolejka leśna miała kiedyś ponad 110 km długości. My przejedziemy tylko 7 km, ale za to atrakcją będzie prawdziwy parowóz.
- DOBOROWE TOWARZYSTWO - zawsze jest takie na moich wyjazdach ;-)  Nie zmarnuj okazji i dołącz do nas. Zapraszam serdecznie.

Ekwipunek:

Sprzęt: śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż,  ewentualnie mały plecaczek na pierwsze 3 dni. Osoby wyznaczone wezmą namiot oraz maszynkę gazową (do kartuszy).
Ubranie: polar, coś od deszczu, coś od wiatru, grube skarpety, rozchodzone i wygodne buty za kostkę, obuwie na biwak (np. sandały).
Dokumenty: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka,  dokument potwierdzający ubezpieczenie , karta EKUZ.
Apteczka: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny.
Jedzenie: na pierwsze dwa-trzy dni.
Poza tym aparat, kamerę, gitarę, śpiewnik... Pamiętajcie tylko, że przez połowę wyjazdu cały swój dobytek będziecie nosić na własnych plecach :)
Wszystko zapakujcie w foliowe worki, gdyż nie ma nieprzemakalnych plecaków.

Zapisy:

Zapisy zamknięte.
Maila nie odbieram, formularza nie czytam. Jak ktoś musi, to może próbować skontaktować się ze mną sms-em lub nagrać na pocztę głosową.
formularz

ZAPRASZAM SERDECZNIE

Będą góry:

Będzie woda:

        

Będzie maniana:

(fot: autor :-)