NARTY: 5 dni z wiosną w tle

wiosenny wyjazd na narty

 Miejsce:

KRYNICA. Jazda na stokach w okolicach Krynicy (m.in): Jaworzyna, Szczawnik-Wierchomla). Wycieczki piesze - okolice Krynicy i pasmo Jaworzyny Krynickiej.

Charakter wyjazdu: STACJONARNY - nocleg w pokojach gościnnych. Kameralny obóz NARCIARSKI - zjazdowy. 5 dni na stoku. 2 wycieczki piesze. Zajęcia wieczorne.

Termin: 2-6.03.2016 r. (środa-niedziela)

Możliwość wcześniejszego przyjazdu lub pozostania dłużej.

Zbiórka: środa 2.03, do godz. 12:00.
Krynica-Zdrój - Feniks – pokoje gościnne (www.krynica-noclegi-feniks.pl) – mapka na stronie obiektu.
(dojazd własny – np. nocą lub w środę rankiem 2.03 - wiele możliwości podróży – pociąg, autobus, pociąg+autobus)
Powrót: niedziela 6.03, wyjazd z Krynicy wczesnym popołudniem  (powrót na wieczór do domu – wiele możliwości j.w.)

Dla kogo:

Kameralny wyjazd dla osób jeżdżących na nartach zjazdowych. Wystarczą nawet niewielkie umiejętności narciarskie. Trasy zjazdowe mają zróżnicowaną trudność, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Śniegu powinno jeszcze wystarczyć, a po feriach ceny są nieco niższe... Jeśli jeździliście kiedyś na nartach i chcecie do tego wrócić – jest okazja. Jeśli planujecie wiosenny wyjazd narciarski w wyższe góry - będzie to dobra okazja do potrenowania. Jeśli chcecie poznać ośrodki narciarskie w okolicach Krynicy – będzie po temu możliwość: odwiedzimy różne stoki. Jeśli marzy się Wam chwila białego szaleństwa, gdy dzień jest juz nieco dłuźszy, słońce mocniej przygrzewa, a brakuje towarzystwa do wspólnych zjazdów – to właśnie wyjazd dla Was. Osoby słabiej jeżdżące nie będą zostawiane „na pastwę stoku” – prowadzący - przewodnik beskidzki i ratownik GOPR - zapewnia opiekę i towarzystwo. Możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu.

Korzystając z dłuższego dnia pochodzimy także po górach. Na stoku spędzimy od 4 do 6 godzin, więc w planach przewidziano także 2 wycieczki górskie – w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny w paśmie Jaworzyny Krynickiej, obejrzenie którejś z połemkowskich, zabytkowych, drewnianych cerkwi w okolicy Krynicy, degustację wód zdrojowych w uzdrowiskowej pijalni, wizytę w muzeum Nikifora w Krynicy i wieczorny, rekreacyjny basen.

Po całym dniu na powietrzu - powrót do przyjaznego wnętrza, szansa na ciepły prysznic i trzy wieczory prezentacji dotyczących sprzętu i zasad działania w górach. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o różnych typach nart i ich zastosowaniach oraz ciekawią Was zagadnienia bezpiecznej turystyki w górach – to z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Wyjazd o dość intensywnym i zróżnicowanym programie dla osób o średniej kondycji i przeciętnej sprawności fizycznej, które lubią aktywnie spędzać wolny czas.

Koszt:

425 złobejmuje nocleg w pokojach gościnnych (pokoje 2-3 osobowe), opłatę uzdrowiskową, zróżnicowane - domowe jedzenie (przygotowywane wspólnie w miejscu noclegu i w terenie), transport lokalny, bilety itp. 

NA KARNETY NARCIARSKIE WYDAMY około 260 zł. (3-6 godzin na stoku - w zależności od dnia)

Koszt dojazdu i powrotu - zależy od wybranego środka transportu i ew. zniżek - pokrywacie indywidualnie. Żywność własną zabieracie tylko na dojazd do Krynicy. Podany koszt nie obejmuje ubezpieczenia (jeśli ktoś chce, załatwia je we własnym zakresie) oraz przekąsek w barach na stoku.

Prowadzący:

janek 120Janek St. Baran. Zły Pies :) Przewodnik beskidzki. Instruktor przewodnictwa SKPB Warszawa i SKPB Łódź. Ratownik ochotnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Rezydent schronisk w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim i Bazy w Regetowie. Obecnie palacz / pensjonariusz w uzdrowisku. Człowiek uprzejmy i wymagający (lub odwrotnie).
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trasy i program:

Ośrodki narciarskie: Jaworzyna-Krynicka, Dwie Doliny - Szczawnik i Wierchomla oraz zapewne Tylicz i Słotwiny
Opisy ośrodków znajdziecie tutaj: Ośrodki narciarskie w okolicach Krynicy.
Dwie kilkugodzinne wycieczki górskie - pogranicze Beskidu Sądeckiego i Niskego i pasmo Jaworzyny Krynickiej.
ŚRODA – Przyjazd. Zakwaterowanie. Przegląd sprzętu. Obiad. Popołudniowo-wieczorna rozgrzewka narciarska 3-4 h. Kolacja
CZ.-PT.-SO. Śniadanie. Narty 6h lub narty 4h i wycieczka popołudniowa (lunch w terenie). Obiadokolacja. Krótkie - wieczorne zajęcia ze sprzętu i bezpieczeństwa w górach.
ND. Śniadanie. Pożegnalne narty poranne 2-3h. Możliwy udział we mszy świętej i wizyta w Muzeum Nikifora. Lunch przed podróżą. Wyjazd.

Ekwipunek:

- polar lub softshell lub ciepły sweter, kurtka od wiatru, spodnie na narty, czapka, rękawiczki, coś na szyję
- wygodne turystyczne buty nad kostkę, ciepłe skarpety, wskazane ochraniacze
- można zabrać mniejszy plecak, ale równie dobrze można posługiwać się większym
- termos, kubek, nóż, LATARKA, apteczka osobista (bandaż, plastry, środki przeciwbólowe, wskazana folia NRC)
- ubranie na zmianę, obuwie na zmianę (na nocleg), ew. lekkie buty na wyjście do miasta
- można zabrać śpiwór (ale nie jest to konieczne – śpimy w cywilizowanych warunkach), ręcznik, przybory toaletowe
- dowód osobisty lub paszport (strefa przygraniczna)
- jedzenie – tylko na drogę plus ulubione bakalie / słodycze na stok
- sprzęt na basen (w tym czepek)
- sprzęt narciarski zjazdowy - można też wypożyczyć na miejscu
- sprzęt narciarski osobisty - KASK, gogle, kominiarka, krem od mrozu i słońca - jak kto nie ma, trzeba pożyczyć od znajomych

Zapisy: do 22 lutego przez formularz

https://docs.google.com/forms/d/18ymWqCDtJHyNeSvIn5lBKqnTtq4u_Un8haGwubvtKqw/viewform

Po zapisie w ciągu 2 dni wymagana jest wpłata bezzwrotnego zadatku 150 zł na poczet rezerwacji noclegów.
Konto: Feniks – pokoje gościnne: 65 1020 5558 0000 8002 3115 5860. 
Potwierdzenie i szczegóły dotyczące możliwości dojazdu itp. zostaną przesłane mailem.

Zapraszam,
Janek - Zły Pies
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

narty w okolicach Krynicy. Fot. J.