Puszcza Kozienicka 9-10 kwietnia - Poszukiwanie Wiosny z Pingwinem

pingwin trasa 04 2016 1


Zapraszam na rozpoczęcie sezonu turystycznego, na rajd weekendowy w dniach 9 – 10 kwietnia po Puszczy Kozienickiej.

Wyjazd dwudniowy, rajd pieszy z noclegiem pod dachem w PTSM-ie (w łóżku z pościelą) w Garbatce Letnisko.

Trasa rekreacyjna, dostosowana zarówno do możliwości osób, które przedtem nie jeździły na wycieczki, jak i dla doświadczonych turystów. Posiłki przygotowujemy i spożywamy wspólnie, a jak tylko nadarzy się okazja, rozpalimy ognisko. Sobotnią obiadokolację zamawiamy i jemy w schronisku. Dziennie będziemy przemierzać ok. 25 km. 

Przewidywana trasa (jest na etapie planowania, więc może ulec zmianie): Warszawa >PKP>Dęblin>PKP> Pionki - Augustów - „Źródło Królewskie” - Garbatka Letnisko /nocleg/ - Molendy – Sieciechów – Opactwo - Dęblin >PKP> Warszawa

pingwin trasa 04 2016 3


WYJAZD
:   sobota 9 kwietnia  z Dworca PKP Warszawa Centralna, o godzinie 7:51 pociągiem IC „Czartoryski peron II (relacji Częstochowa => Lublin)  Warszawa Zachodnia 07:42, Warszawa Centralna 7:51, Warszawa Wschodnia 7:59). Bilety Uczestnicy nabywają we własnym zakresie.

ZBIÓRKA:  spotykamy się na II peronie Dworca Centralnego lub po przyjeździe pociągu IC „Czartoryskiz Warszawy (ok. 9:22) w Dęblinie pod „ciuchcią” lub na peronie, z którego odjeżdża pociąg do Radomia o godz. 9:30, my jedziemy do st. Pionki.  Na przesiadkę mamy 8 min!!!

POWRÓT: Powrót do Warszawy: wieczorem w niedzielę ok. godz. 22 pociągiem KM.

KOSZT:   około - 140,00 zł - przejazdy, zwiedzanie, nocleg, obiadokolacja, wpisowe. Zakupy jedzeniowe na własne potrzeby, to już dodatkowy koszt. Zalecane wykupienie ubezpieczenia we własnym zakresie.

Należy zabrać ze sobą gotówkę na przejazd powrotny, w razie potrzeby drobne zakupy.

Należy wziąć ze sobą: dokumenty, buty zakrywające kostkę (niekonieczne ciężkie turystyczne buty), odzież do całodziennej wędrówki przez lasy, pola i drogi, kurtkę od deszczu i wiatru, ciepły polar i koszulę, skarpety zapasowe oraz bieliznę osobistą, czapkę, kubek, menażkę, nóż, sztućce, latarkę, sandały, apteczkę osobistą: bandaż elastyczny, plastry z opatrunkiem, aspirynę i coś przeciwbólowego, ew. leki własne - o ich zażywaniu należy poinformować przewodnika; przydać się również mogą: mapa, aparat fotograficzny, śpiewnik, przybory do mycia oraz butelka wody 1,5l.

Proszę zabrać jedzenie (kanapki, picie) na drogę oraz zrobić zakupy na wyjazd według własnych potrzeb na śniadanie, przekąski podczas dnia i coś na ognisko do przegryzienia – kiełbasa, warzywa, inne.

Rzeczy, nawet w nieprzemakalnych plecakach, trzeba zawinąć w worki foliowe! Nie ma plecaków, które nie przemakają i lepiej nie przekonywać się o tym na własnej skórze ;) 

ZAPISY – zgłoszenia uczestnictwa przyjmuję drogą mailową, muszę zarezerwować nocleg i zamówić obiadokolację.  Liczba miejsc na trasie ograniczona.

Więcej szczegółowych informacji prześlę bezpośrednio zainteresowanym.
PROWADZĄCY:Paweł „Pingwin” Łodziński
KONTAKT, informacje i zapisy:   pawel.lodzinski[at]gmail.com,  602 17 87 11

Serdecznie zapraszam

Paweł „Pingwin” Łodziński