Vediamo cosa viene fuori II - 9 dni maja na Sycylii

 

W XIII wieku, zakochany w swej ojczyźnie król Fryderyk Hohenstaufen, miał powiedzieć: „Gdyby Bóg zobaczył moje królestwo Sycylii, nie wybrałby Palestyny”. Podobno słowa te nie straciły na aktualności. Chcemy to sprawdzić!

Zapraszamy na wędrówkę po antycznej wyspie, na której Francis Ford Coppola kręcił „Ojca Chrzestnego”, a którą Gustaw Herling Grudziński opisał oczarowany jej urokiem.

Odwiedzimy kilka miast i miasteczek lokowanych jeszcze p.n.e.! Wykąpiemy się w morzu (a właściwie najpewniej nawet i w dwóch), pochodzimy po skalistych wybrzeżach, zobaczymy antyczny teatr i majestatyczny bazaltowy wąwóz Alcantara. Spróbujemy też z bliska przyjrzeć się mitologicznej kuźni Hefajstosa, Królowej Sycylii – Etnie! Wpadniemy też na chwilę w malownicze góry Le Madonie, z ich najwyższym szczytem o osobliwej nazwie – Pizzo Carbonara.

Jedziemy w maju, a więc wtedy, kiedy Sycylia zmienia się w bukiet kwiatów a zieleń jest soczysta – niewypalona przez letnie słońce! Zapraszamy!

Termin: 06.05 (wyjazd z Warszawy do Katowic wieczorem 5.05) -14.05.2017 (powrót samolotem do Warszawy pod wieczór)
Charakter wyjazdu: dziading-all-inclusive, wędrowny, namiotowy. 
Dla kogo: Zapraszamy osoby z dobrą kondycją i przynajmniej odrobiną doświadczenia w górach. Taszczymy namioty, kuchenki, jedzenie na kilka dni i wodę, a pomiędzy chcemy podejść możliwie wysoko na wulkan mierzący ponad 3 kilometry. Jednocześnie ostrzegamy, że będzie też kilka dni, kiedy najpewniej nie zmęczymy się przesadnie.
Koszt: poniżej 2000 PLN (z czego na miejscu ~ 1550 PLN) – ta kwota jest uzależniona od cen biletów lotniczych, specjałów kuchni włoskiej (część żywności weźmiemy z Polski, większość zakupimy na miejscu - stąd trudność dokładnego szacunku), czy aktualnych cen transportu na miejscu. Ceny w EUR robią niestety swoje, a my zjeździmy tę wyspę w poprzek. Będziemy zbierali zaliczkę 200 PLN od Zapisanych. Podana kwota nie obejmuje ubezpieczenia, do zakupu którego bardzo mocno zachęcamy.
Prowadzący: Renia Wrocławska i Paweł Gilewski
Zapisy: przez formularz. Na trasie obowiązuje limit miejsc - zabieramy nie więcej, niż 12 osób. UWAGA! Zwolniło nam się miejsce, jeszcze przez chwilę czekamy na zapisy.
Więcej informacji i instrukcje biletowe wyślemy zainteresowanym drogą mailową.

Zapraszamy!
Zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB.

Kilka obraków na zachętę:

https://www.tanie-loty.com.pl/images/easyblog_images/274/b2ap3_large_Taormina-Katania-shutterstock.jpg
http://www.pianobattaglia.it/wp-content/uploads/2015/09/gangi_carmeloprovina.jpg
http://www.italianbotanicalheritage.com/media/strutture/001608/img/sicilia-parco-naturale-delle-madonie-sicily-natural-park-of-madonie-mountains-8133214b-b0c0-4c30-a819-b00c3b62cc9c_main.jpg