Bałkańska Avantura

Czas na bałkańską avanturę! (po serbsku  - przygoda). Mamy zamiar ją spędzić na przechadzce wzdłuż serbsko-bułgarskiej granicy po nie do końca odkrytej Starej Płaninie. Będziemy mieć okazję przyjrzeć się okolicy z najwyższego miejsca Serbii – szczytu Midžor (2161m n.p.m.). W międzyczasie sprawdzimy, gdzie urodził się rzymski cesarz Konstantyn Wielki, jaką Turcy dali przestrogę serbskim powstańcom oraz czy rzeczywiście Serbia papryką stoi.
To jest nasza propozycja na dłuuugą majówkę. Będziemy eksplorować dzikie góry, kontemplować przyrodę z sucharem w tle  i sprawdzać, jak smakuje zupka chińska na wodzie źródlanej. Jeżeli będziemy mieć przesyt górskich trudów, skierujemy się na zachód w poszukiwaniu cywilizacji. Śpimy w namiotach, nosimy ze sobą jedzenie na cały wyjazd, gotujemy na kuchenkach lub na ognisku.


Miejsce: Serbia, Stara Płanina, Nisz i okolice
Termin: 29.04.-07.05.2017
Prowadzący: Dariusz Gatkowski (Mister), Magdalena Kowalska
Wyjazd: wieczorem 28.04 z Warszawy
Powrót: nad ranem 08.05. do Warszawy
Koszt: 1500 zł.  (w tym przeloty, różnice w cenach przelotu mogą spowodować spadek/wzrost kosztów wyjazdu – im szybciej kupisz bilety, tym lepiej!). Podana kwota nie obejmuje ubezpieczenia, do zakupu którego bardzo mocno zachęcamy.
Charakter wyjazdu: wędrowny, namiotowy
Dla kogo: Dla gotowych na avanturę! W szczególności zapraszamy osoby z kondycją pozwalającą wdrapać się na Midžor, które zaznały już przyjemności z wędrowania po górach z dobytkiem na plecach.
Liczba miejsc: maksymalnie 12 uczestników.

Zapisy:
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy. Pisz proszę na oba adresy:
Dariusz Gatkowski: dariusz.gatkowski[at]gmail.com
Magdalena Kowalska: mmalinosia[at]o2.pl
w temacie wpisz „Stara Płanina”

Zapraszamy!
Uwaga: Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl
Kilka obrazków na zachętę:

źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mid%C5%BEor_Stara_planina.jpg

źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mid%C5%BEor_Stara_planina.jpg

źródło: http://www.zzps.rs/novo/kontent/alybomy/009/024%20Midzor,%20jul%202013%20(5)%20(Large).jpg

źródło: http://www.zzps.rs/novo/kontent/alybomy/009/024%20Midzor,%20jul%202013%20(5)%20(Large).jpg