9-dniowy wyjazd do Rumunii w Karpaty Południowe, w pasma Retezat i Valcan – „Na wysokiej połoninie usiądź ze mną mój Pingwinie”

Podobno widok z najwyższego szczytu pasma Retezat - Paleagi (2509 m n.p.m.) jest oszałamiający, widać szczyty i sąsiednie pasma, doliny w których skrzą się polodowcowe jeziorka, podobno jest ich ponad 100 ... sprawdźmy to razem.   Zapraszam serdecznie.

O wyjeździe:
Zapraszam serdecznie na wyjazd w rumuńskie Karpaty Południowe, trzecie co do wysokości pasmo górskie - Retezat oraz sąsiednie Valcan. Pasmo Retezat to góry o charakterze alpejskim. Centralny masyw zbudowany jest ze skał krystalicznych, ma skaliste szczyty, a poszarpana grań opada pionowo kilkaset metrów rumoszem skalnym wprost do kotłów polodowcowych w których widać jeziorka. Otoczenie przypomina wysokogórski krajobraz alpejski. Szlaki i ścieżki są wymagające, z niewielkimi trudnościami skalnymi. Występują tu znaczne przewyższenia. W najwyższej części pasma kilka szczytów osiąga wysokość ponad 2400 m n.p.m., a 2 przekraczają 2500 m n.p.m. Pasmo Valcan to połoninne góry z grupami skalnymi dochodzacymi do 1900 m n.p.m. Ze szczytów będziemy podziwiać panoramy górskie. Idziemy w góry, ale nie tylko. Nie będziemy stronić od siedlisk ludzkich i tam ukrytych starożytnych i średniowiecznych zabytków archeologicznych i architektonicznych. Spotkamy się ze starą kulturę dacką i rzymską, przejedziemy przez Siedmiogród.

Charakter trasy:
Piesza – namiotowa. Poziom trudności: trasa wymagająca dobrej kondycji - trudna, długie odcinki dzienne o sporych przewyższeniach (dochodzących do 1300 m), dziennie bedziemy przechodzić ok. 30 GOT-ów.
Termin: 
28 września – 6 października 2019
Wyjazd: 27.09. w piątek po południu.
Powrót: 6.10. w niedzielę po południu.
Dla kogo:
Dla osób z doświadczeniem górskim i dobrą kondycją, które mają ochotę przez tydzień nosiś plecak po pięknych rumuńskich górach, połoninach, rumoszu skalnym, spać w namiocie, a gotować wspólnie na gazie czy ognisku. Zapraszam osoby, które mają własny namiot, jak i te, które chcą skorzystać z kwaterunku / pod czyimś tropikiem / w czyimś namiocie.
Koszt:
Ok. 900 PLN, co zawiera orientacyjnie całkowity koszt wyjazdu: zakup jedzenia, transport - dojazd, koszty organizacyjne, ubezpieczenie, zwiedzanie i inne lokalne przyjemności.
Dojazd:
busem lub samochodami osobowymi, informacja dla zainteresowanych.


Ekwipunek i jedzenie:
Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie transportu, listy niezbędnego sprzętu do zabrania i zakupu produktów żywnościowych oraz informacje o wielu innych przydatnych drobiazgach zostaną wysłane wyłącznie zainteresowanym. Na wyjazd na pewno będą potrzebne wygodne buty, ciepły śpiwór - może być już zimno, temperatury nocą mogą być minusowe, a nawet może spaść już pierwszy śnieg.

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy - zgłoszenie drogą mailową.
Więcej szczegółów prześlę osobom zainteresowanym.
Masz pytanie, proszę pisać lub dzwonić: Paweł Pingwin Łodziński: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel 602 178 711

Prowadzący:
Paweł Pingwin Łodziński(444),

Zapraszam!
Pingwin

* Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe są jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacją Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa,  dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl

 

Tags: