Zielarskie Bieszczady - wyjazd i warsztaty w BdPN

Zapraszam Was na warsztaty zielarskie w Bieszczadach. Trochę mało mamy czasu ale może się uda :) Jak na poprzednich edycjach prowadzi je Adam Szary, botanik, pracownik naukowy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na warsztatach nauczycie się rozpoznawać oraz wykorzystywać różne dzikie roślinny przydatne w kuchni jak i w domowej aptece. Nie zabraknie chodzenia po górach, nowych znajomości oraz śpiewania przy ognisku :) ziola 2

Kiedy: 04.06.2021 – 07.06.2021
Zaczynamy kolacją o godzinie 17:00 a kończymy w poniedziałek po śniadaniu
Gdzie: Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach. Jest to nowy ośrodek z łazienkami w pokojach, salą konferencyjną oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Trzeba kierować się na Zatwarnicę a potem drogą ( żółty szlak) do Suchych Rzek.
Transport: po wysłaniu maila i wpłacie zadatku będziemy organizować się do przejazdu autami. Zachęcam do deklarowania się kto może przyjechać autem i ile osób jest w stanie zabrać. Oczywiście można dotrzeć komunikacją.
Koszt: 390 zł
Cena zawiera warsztaty, wyżywienie, zakwaterowanie, bilet do BPN, opieka przewodnicka
Cena nie zawiera przejazdu.
Zapisy:
1. Wyślij maila z chęcią uczestnictwa na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Wpłać zadatek 200 zł na konto które otrzymasz po wysłaniu maila
3. Wszystkie potrzebne informację dostaniesz na maila po zapisaniu się na warsztat
4. To wszystko 😊
UWAGA: Liczba osób ograniczona max. 15 osób.
Poniżej 10 osób wyjazd zostanie odwołany. W takim wypadku dnia 02.06.2021 o godzinie 20:00 poinformuję Was o takiej decyzji zwracając zaliczki.
W razie pytań śmiało dzwońcie: 570543706

Organizatorzy
Grzegorz Sirociuk: Przewodnik Beskidzki, Przewodnik SKPB Warszawa, instruktor surwiwalu oraz Przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Adam Szary: Biolog specjalizujący się w dziedzinie fitosocjologii, etnobotaniki i ziołolecznictwa, zatrudniony w pracowni naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wcześniej w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie i jako nauczyciel biologii w śląskich szkołach. Autor kilku książek etnobotanicznych (np. „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne”) i fitosocjologicznych (np. „Zbiorowiska leśne Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, „Rośliny i siedliska związane z wypasem”). Ponadto opublikował ponad 40 pozycji naukowych i ok. 50 popularno-naukowych.

ziola 1