Bieszczady - Tarnica 1346 m n.p.m.

 

Operacja Tarnica

W związku z faktem, iż w Polsce jak na razie nie istnieje tarcza antyrakietowa, po wielu pertraktacjach na najwyższym szczeblu postanowiono, co następuje: w dniach 06.01 - 09.01 przeprowadzić zmasowany rakietowy i tourowy atak turystyczny na strategiczny punkt w Bieszczadach tj. Tarnicę (1346 m. n.p.m.). Ponieważ operacja nie może odbyć się bez udziału ochotników, serdecznie zapraszamy do udziału we wspomnianych powyżej działaniach ofensywnych.

 

UWAGA!

W chwili obecnej chęć wyjazdu z nami zgłosiło już około dwudziestu osób. W związku z tym przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

 (fot. Ania Romaniuk)

 

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

 

Termin: 06.01-09.01.2011; zapisy do 2.01!

Rodzaj trasy: Rakietowa i toruowa ze stałą lokalizacją w Ustrzykach Górnych.

Koszt:  Zależny od ilości zgłoszeń, ponieważ to ona determinuje rodzaj transportu, wyniesie około 250-300 zł. Dokładny koszt podamy w chwili zamknięcia listy zgłoszeń, t.j. 3.01. Podany przez nas koszt obejmuje także wpisowe 5zł.

Trasa: Zobaczymy, jakie widoki rozpościerają się zimową porą z Połoniny Caryńskiej, zdobędziemy główny cel wyprawy - Tarnicę i sprawdzimy czy przypadkiem coś się nie zmieniło na Wielkiej Rawce.

Noclegi: W Ustrzykach Górnych w warunkach turystycznych (z własnym śpiworem). Nocleg nie jest w schronisku PTTK.

Dojazd: Wyjazd w środę, 05.01.2011r. około godziny 22.00 z Warszawy. Rodzaj transportu zależny od ilości zgłoszeń. Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba uczestników, pojedziemy wynajętym autobusem, co będzie rozwiązaniem tańszym a przede wszystkim szybszym od publicznych środków transportu. Z tego względu prosimy o jak najszybsze zgłoszenia. Powrót w niedzielę wieczorem.

Atrakcje: śpiewanki (mile widziane instrumenty muzyczne i śpiewniki), zwiedzanie cerkwi (Michniowiec i Bystre) i zapewne jeszcze z kilka.

Prowadzą:

RAKIETY Łukasz Błaszczyk (blacha 642) i Marta Panasik (blacha 561)

NARTY Marek Król. Jeśli macie dodatkowe pytania to chętnie odpowiem: marekjacekkrol[at]gmail.com, tel 502 793 013/22 643 25 01.

 

Zapisy: Zarówno na trasę rakietową i turową zapisy przez formularz. Zapisy tutaj.

Zapisy przyjmujemy do 2.01.2011r, do końca dnia (czas potrzebny na wynajęcie autokaru).

 

Rakiety: Jeśli chcecie wypożyczyć rakiety od SKPB należy zgłaszać się jak najszybciej i zaznaczyć taką chęć w wiadomości. Zgłaszając zamówienie na rakiety prosimy o podanie rozmiaru buta. Ilość dostępnego sprzętu (12 par) szybko się może wyczerpać. Jednak, pamiętajcie, że tego typu sprzęt można wypożyczyć w sklepach turystycznych i wypożyczalniach sprzętu narciarskiego.

Narty: Dla tych, którzy wolą poruszanie się na nartach, a nie tylko dreptanie w górę i w dół proponuję przebycie zaplanowanych tras na nartach. W tym celu trzeba posiadać sprzęt skiturowy: narty z wiązaniami zwalniającymi pięty butów do chodzenia, foki klejone do ślizgów umożliwiających podchodzenie. Zależnie od warunków przewiduję wspólne zdobywanie szczytów z wędrującymi na rakietach, lecz trasy powrotne mogą się nieco różnić.

 

Zapraszamy!

Marta, Marek i Łukasz 

 

 

 

Czytaj więcej...

Beskid Mały - Czupel 933 m n.p.m.

 ZAPOROWYM SZLAKIEM  czyli LONGINADA

Nie bój się!

Czupel nie uszczypnie Cię szczypcami.

Szczypać moze tylko mróz.

Zapraszam na wedrówke przez Beskid Mały.Niby Mały ale wystarczy żeby zmęczyć. Szczególnie Zimą.

Będziemy wedrować zaporowym szlakiem. Z zapartym tchem.

Longin

 

*Zdjęcie - Gosia Staniszewska

 

Informacje o wyjeżdzie:

Termin: 14-16.01.2010

Rodzaj trasy: odrzutowa (tj.rakietowa)

Koszt: ok.120zł (ze znizką studencką)

Trasa: Porąbka-Magurka-Czupel-Łodygowice

Noclegi: schronisko PTTK

Dojazd: Wyjazd w piątek 14.01.2011. Zbiórka Dworzec Warszawa Wschodnia o godz 22.00. Odjazd o 23. Powrót w poniedziałek rano (wg rozkładu 4.56). Możliwy powrót w niedzielę (ale drożej).

Atrakcje: Oprócz gór będą też zapory (Czaniec, Porąbka, a może nawet Żywiec). Wszystko w zimowej scenerii.

Prowadzi: Longin Fiedczak:filon[sobaka]home.pl tel 601-22-56-18

Zapisy: e-mail

Czytaj więcej...

Beskid Makowski - Lubomir 904 m n.p.m.

 

Mały jest wyższy, Niski jest większy*, czyli Lubomir Ekspedyszon '2011

To znaczy nie 2011, tylko 904, bo dokładnie tyle ma najwyższy szczyt najniższego z Beskidów. Nieznany, omijany z reguły szerokim łukiem popularnej "Zakopianki" lub jeszcze szerszym łukiem drogi żelaznej Kraków - Chabówka, niewybitny szczyt Lubomira, będzie celem naszej styczniowej odrzutowej wycieczki. 

 

 (fot. Gosia Sołtysiak)

 

INFORMACJE O WYJEŹDZIE:

Termin: 21-23.01.2011 

Rodzaj trasy: z powodu deficytu białego paliwa rakiety nie zostaną uruchomione i charakter wycieczki zmieniamy na PIESZY

Koszt:
- noclegi + transport z / do Krakowa: 70 PLN
- przejazdy z Warszawy: studenckie: 40 PLN, normalne: 70 PLN w obie strony 
Podana kwota obejmuje dotyczy osób zgłoszonych do dnia 18.01. Koszt przejazdów dla osób zgłoszonych w późniejszym terminie jest wyższy o 5 PLN dla studentów i 15 PLN dla osób nie posiadających zniżek.  

Trasa: zapomniane fragmenty Beskidu Makowskiego i Beskidu Wysowego
21.01 Warszawa Wschodnia (zbiórka 17:30) >>InterRegio WOSP>> Kraków Główny (przyjazd o 20:58, zbiórka dla osób dołączających się w Krakowie na peronie, na który przyjeżdża IR WOŚP Warszawa - Rzeszów) >> bus >> Pcim Sucha - Kudłacze (ok. 22:45)
22.01 Kudłacze (ok. 8:30) - Łysina - Lubomir (904; zwiedzanie obserwatorium) - Kasinka - Wielki trawers stromej góry - Luboń Wielki (ok. 19:00)
23.01 Luboń Wielki (ok. 9:00) - Luboń Mały - Krzeczów - Łętownia - ??? >> bus (ok. 18) >> Kraków Płaszów (przyjazd ok. 19:30) >>TLK >> Warszawa Centralna (przyjazd ok. 23:00) 

Noclegi: w schroniskach PTTK (przydatna legitymacja PTTK / legitymacje przewodnickie / przodownickie / inne).   

Dojazd: Wyjazd w piątek, 21.01.2011r. Zbiórka na dw. Wschodnim na peronie, z którego odjeżdża InterRegio WOŚP o godz. 17.30. Odjazd o godzinie 17.53. Jeżeli masz problemy ze zdążeniem - możesz wsiadać na dworcu Centralnym (odjazd o godzinie 18.04 z peronu 4). Powrót w niedzielę wieczorem (do Krakowa o godz. 19:30, do Warszawy o godz. 23). 

Atrakcje: wieczorne śpiewanki - mile widziane instrumenty muzyczne i śpiewniki. 

Prowadzą:
Maciek "Qubak" Kubacki (blacha 549): kubacki.maciek[sobaka]gmail.com 
Adaś Panasik (blacha 550): adam.panasik[sobaka]gmail.com, tel. 606 262 816  

Zapisy zakończone.

Liczba uczestników: 17 + 2 przewodników

Możliwość wypożyczenia rakiet od SKPB Warszawa: nie dotyczy

Zapraszamy! 

Maciek i Adaś

* miało być na odwrót 

Czytaj więcej...

Gorce - Turbacz 1310 m n.p.m.

 

Szefowa kazała coś napisać o wycieczce w Gorce. Mój współprowadzący zepchnął to na mnie ... A że ja jestem ostatni w tzw. ,,hierarchii dziobania" wiec piszę .... (No tak, zepchnąłem, I po co mi to było- teraz muszę I tak sam wprowadzać korekty, ech... ;-). Jak by to umiejętnie zareklamować ten wyjazd? Może tak...

 

Moi Drodzy wycieczkę na Turbacz prowadzi dwu starych pryków (no nie, tu mój Kolega przesadził, to wynik chwilowego kryzysu), co to kurs przewodnicki skończyli lat temu ....dzieścia i nawet trochę więcej. (A to przecież tylko zaleta: nie musimy już maskować braku doświadczenia nadmiernym zapałem, jesteśmy dojrzali i wiemy co jest ważne ;-) Pierwszego strzyka coś w kręgosłupie, a drugi ma 20 kg tzw ,,nawis inflacyjny" (I znów poprawka: aktualnie nic nie strzyka!, o “nawisie” się nie wypowiadam ;-).

 

Zatem tempo marszu, ani odległości nie będą zwalały Was z nóg. Będzie raczej dostojnie, spokojnie i nie nerwowo. (Kolega chciał przez to powiedzieć że postaramy się Was nie zamęczyć forsownym marszem. No chyba żeby ktoś nalegał ;-). Jako dodatkowy bonus macie, drodzy uczestnicy, zapewnione wspomnienia górskie sięgające lat 80-tych ubiegłego wieku- to jest niepowtarzalne. (Ja jednak będę się starał, aby Was tymi wspomnieniami nie zanudzić ;-)

Wystartujemy porannym autobusem z Krakowa, który zawiezie nas do Szczawy lub na Przełęcz Przysłup, skąd pójdziemy w stronę Turbacza. Punkt startu pierwszej części wyjazdu i szczegóły trasy będą zależały od stanu pogody i pokrywy śnieżnej. Ale bez względu na drogę wiodącą do celu, zamierzamy zdobyć Turbacz już pierwszego dnia. Na nocleg zatrzymamy się w jakże “kameralnym” schronisku PTTK na Turbaczu (tak, ta “kameralność” to ironia Kolegi).Drugi dzień wycieczki również zaplanowaliśmy wariantowo. W zależności od naszych chęci oraz stanu pogody i pokrywy śnieżnej zejdziemy wczesnym popołudniem (ok.14-15) do: Rabki, Nowego Targu lub Łopusznej. (Tu z zadowoleniem stwierdzam że się wreszcie z Kolegą zgadzam ;-)

 

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

Wycieczka na rakietach śnieżnych.

Termin: 5-6 lutego 2011
Prowadzący
: Piotr Koperski (Pastuszek), Piotr Malec
Noclegi:
w schroniskach PTTK (przydadzą się legitymacje)
Koszty:
podróż + nocleg,każdy dla siebie (około 150 zł)
Dojazd:
termin wiążący: z Dworca Autobusowego w Krakowie autobusem w sobotę po 7:00. Aby zdążyć z Warszawy Centralnej, najlepszym pociągiem jest TLK o 1:07

Zapisy: e-mail wuj-truj[czlekokształtna]o2.pl

Zapraszamy,

Piotr + Piotr

 

Czytaj więcej...

Beskid Śląski - Skrzyczne 1257 m n.p.m.

 Hurrraaa!!! Zimowa Korona Beskidów jest już prawie nasza! Pozostało nam jedynie wdrapać się na Skrzyczne (dla leniuszków wjazd kolejką) i zdobyć samą Królową w podczas imprezy zamykającej.

Zapraszam na spacerową wycieczkę w dobrze zagospodarowane, choć dla wielu z nas nieznane tereny Beskidu Sląskiego. Dodam jeszcze, że w planie wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Browaru w Żywcu z finalną degustacją... soku. Zwiedzanie jest uzależnione od liczby osób.

Termin: 12-13. marca


Czytaj więcej...

Beskid Niski - Lackowa 997 m n.p.m.

 

Weekendowy Niskobeskidzki Program Kosmiczny, czyli w poszukiwaniu wiosny na Chorągiewce Pułaskiego

 

Zapraszamy na wycieczkę podczas której powędrujemy w krainę łagodności. Zobaczymy, czy ze śniegu zaczynają wystawać wiosenne przebiśniegi. Kto wie? Pogoda już nie raz naz zaskoczyła tej zimy.

fot. Ania Romaniuk

 

Termin: Wyjazd z Warszawy wieczorem 18.02.2011, powrót w 20.02.2011 lub w poniedziałek 21.02 rano.

Koszt: Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 150 zł.

Trasa: Trasa będzie przebiegać w zachodniej części Beskidu Niskiego, w okolicach Krynicy.

Noclegi: w agroturystyce.

Prowadzący: Marta Panasik; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia: Tutaj

Zapraszam!

Czytaj więcej...

Beskid Wyspowy - Mogielica 1171 m n.p.m.

 

Mogielica we mgle?

Dlaczego nie?!

Jeśli chcesz wiedzieć:

- dlaczego Mogielica to czasem też Mogielnica?

- jakie skarby ukryto w pobliżu szczytu?

- czemu jest to niezłe miejsce na spotkanie ducha?

i co ma wspólnego z bieszczadzkim Haliczem, to zapraszam na niezły lot rakietowy w Beskidzie Wyspowym.

 

*Fot. - Gosia Sołtysiak

INFORMACJE O WYJEŹDZIE:

Termin: 05.03 - 06.03.2011 

Rodzaj trasy: odrzutowa (tj. rakietowa)

Koszt: około 150 PLN

Trasa: Dziarskim krokiem wejdziemy na przedostatni element Zimowej Korony Beskidów tj. Mogilicę (1171 m n.p.m.) skąd spróbujemy dojrzeć ile się da, a nuż nam się poszczęści i ujrzymy w zimowej krasie Gorce a może nawet Tatry. Następnie przez Ćwilin po cwałujemy na swych rakietach w kierunku Mszany Dolnej, a stamtąd już do domu (szkoda, że weekend nie trwa dłużej)

Noclegi: w schronisku (agroturystyce)

Dojazd: Wyjazd w piątek, 04.03.2011r. Zbiórka na dw. PKP Warszawa Zachodnia godz. 24.00. Powrót w niedzielę wieczorem 06.03.2011. 

Prowadzi:

Magda "Bedzia" Bederska (blacha 634)

Łukasz "Szyszka" Błaszczyk (blacha 642)

 

Zapisy: Liczba miejsc jest nieograniczona.Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj

Zapraszamy! 

Magda i Szyszka

 

Czytaj więcej...

Beskid Żywiecki - Babia Góra 1725 m n.p.m.

Zapraszamy do schroniska na imprezę zamykającą „Zimową Koronę Beskidów”, która odbędzie się na zboczach Babiej Góry, w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach w dniu 19/20.03.

Podczas wspólnego biesiadowania poznamy zdobywcę Korony oraz laureatów pozostałych konkursów. Kiedy emocje już opadną, pośpiewamy turystyczne pieśni przy akompaniamencie gitar.

Uwaga! Ostatnie wolne miejsca w autokarze!

 

Czytaj więcej...