Etap 0 - "dojściówka"

Poniżej znajduje się mapa etapu dojściowego od przystanku busa Skierdy II do bazy imprezy.

Poniższą mapę należy wydrukować samodzielnie (bez skalowania, wtedy skala będzie się zgadzać).
Po przejściu trasy wypełnioną kartę startową prosimy oddać w bazie zawodów.

Powodzenia!

>>TRASA DOJŚCIOWA<<

 

Protokół i wyniki

10.05., godz. 22 - Prezentujemy protokół oraz wyniki ostateczne dla wszystkich kategorii.

11.05. - Poprawiona literówka w nazwisku.

 

>>PROTOKÓŁ<<

 >>WYNIKI<<

 

KOMUNIKAT SĘDZIEGO GŁÓWNEGO:

W czasie trwania 1 etapu imprezy na terenie zawodów (północnowschodnia część terenu etapu TU1) prowadzona była akcja gaśnicza Straży Pożarnej w związku z pożarem ściółki leśnej (pożar znajdował się poza terenem zawodów). Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników Sędzia Główny zadecydował o skróceniu etapu poprzez anulowanie ostatnich 5 PK etapu TU1. Pierwsze pięć zespołów TU nie zostało o tym poinformowanych na starcie, gdyż w momencie otrzymania informacji o pożarze przez sędziego startu, byli już na trasie. SMSy wysłane do wszystkich uczestników tej kategorii nie do wszystkich dotarły lub nie wszyscy odebrali je w trakcie zawodów. Bezpieczeństwo zawodników nie było zagrożone, ponieważ informacja o skróceniu etapu została także zamieszczona bezpośrednio na, a także w okolicy ostatniego PK skróconej trasy (specyfika mapy wykluczała ominięcie tego punktu).
W związku z nierównym dostępem zawodników do informacji, a więc nierównymi szansami pokonania etapu 1, w zgodzie z ppt X.7. "Zasad punktacji i współzawodnictwa na turystycznych imprezach na orientację", Sędzia Główny w porozumieniu z Kierownikiem zawodów podjęli decyzję o NIE ZALICZANIU ETAPU 1 TU DO KLASYFIKACJI GENERALNEJ W KATEGORII TU.
Klasyfikacja etapu 2 TU jest więc tożsama z klasyfikacją końcową kategorii TU. Jednocześnie, biorąc pod uwagę zaangażowanie zawodników w pokonanie etapu 1 TU, organizatorzy zawodów wprowadzają kategorię dodatkową TU++, obejmującą oba etapy TU. Pierwsze 3 drużyny w tej kategorii również otrzymają dyplomy, ale ich wyniki nie będą zaliczać się do konkursu TMWiM.

Gratulujemy zwycięstwa:

  •  MARCINOWI KRASUSKIEMU - w kat. TZ
  • 4 zespołom w składzie: KUBA JAGIEŁŁO
    DARIUSZ MAZUREK, ZUZANNA MALANOWSKA
    RENATA ŁASKA, TOMASZ ŁASKI
    MACIEJ FILOCHA - w kat. TU
  • KUBIE JAGIEŁŁO - w kat. TU++
  • 6 zespołom w składzie:
    Renata Polińska, Adam Rogowiec
    Anna Feliksbrot, Julia Feliksbrot, Konrad Feliksbrot
    Paweł Szczygielski, Beata Burakowska, Patryk Szczygielski, Szymon Szczygielski, Mateusz Szczygielski
    Krzysztof Komor, Marcin Komor
    Iwona Małecka, Joanna Sokalska
    Jerzy Will
     -
    w kat. TP
  • MAĆKOWI, ANI, KASI I WOJTKOWI NOWICKIM, ZOFII PIETRZAK - w kat. TF
  • SŁAWKOWI OTAPOWI - w dojściówce

Miejsce startu

PRZEDSTAWIAMY MIEJSCE BAZY, MIEJSCA PARKINGOWE ORAZ SCHEMAT DOJŚCIA
 DO BAZY. DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ :-)

Dojazd komunikacją publiczną opisany jest w regulaminie!

Zapisy

Zapisy potrwają do czwartku 28 maja do godz. 18.

Wpisowe wynosi 8 zł od osoby, dla studentów i uczniów - 5zł od osoby (płatne na starcie), dla osób zapisanych po terminie wzrasta o 50%. Wpisowe na trasie familijnej wynosi 8 zł od zespołu. Osobom zapisanym po terminie nie możemy zagwarantować pełnych świadczeń (np. może zabraknąć map), dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy.

Uwaga! Nie wysyłamy potwierdzenia zapisu na listę, jeśli poprawnie wypełniliście formularz, Wasze zgłoszenie na pewno do nas dotarło :) 

 >> FORMULARZ ZAPISÓW <<

 

 

Zasady

Najważniejsze zasady w pigułce. Więcej w Zasady punktacji i współzawodnictwa na turystycznych imprezach na orientację PTTK

1. Celem zespołu jest pokonanie pieszo trasy i odnalezienie Punktów Kontrolnych zaznaczonych na mapie, dostarczonej przez organizatora. Na pokonanie trasy uczestnicy mają wyznaczony pewien limit czasu (taki aby trasę móc pokonać marszem) + limit spóźnień. W pierwszej kolejności liczy się dokładność pokonania trasy (jak najwięcej poprawnie potwierdzonych punktów). Dopiero przekroczenie limitu czasu skutkuje punktami karnymi za czas (1 punkt karny za każdą minutę w limicie spóźnień, oraz 10 punktów karnych za każdą minutę powyżej limitu spóźnień. Np. jeżeli limit czasu wynosi 100 minut i limit spóźnień 20 minut a zawodnik pokona trasę w 125 minut to otrzyma 70 punktów karnych (20* 1 w limicie spóźnień i 5*10 powyżej limitu spóźnień). 

2. Punkt Kontrolny jest charakterystycznym miejscem w terenie. Punkt Kontrolny oznaczony jest tzw. lampionem, czyli kartką biało-czerwoną wielkości A4 z dwuznakowym kodem np. C7. 

3. Odnalezienie Punktu Kontrolnego należy potwierdzić na karcie startowej. Przez poprawne potwierdzenie rozumie się wpisanie w pierwszą wolną kratkę na karcie startowej numeru punktu i dwuznakowego kodu za pomocą kredki świecowej znajdującej się przy lampionie. W przypadku braku kredki przy lampionie (np. ktoś urwał, zdarza się) potwierdzenia nalezy dokonąć własnym długopisem. 

Brak potwierdzenia Punktu Kontrolnego to 90 punktów karnych. 

4. Mapy szczególnie w kategoriach TU i TZ będą przekształcone, mogą być niepełne, pocięte, rozciągnięte, w zmiennej skali, obrócone, całe mapy lub jej elementy mogą być odbiciem lustrzanym. 

5. Na trasach, szczególnie TU i TZ mogą pojawić się punkty stowarzyszone. Punkty stowarzyszone mogą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 2mm w skali mapy od szukanego punktu charakterystycznego (np. jeśli skala mapy wynosi 1: 10 000 to Punkt Stowarzyszony nie może stać bliżej niż 20m od poszukiwanego punktu charakterystycznego). Potwierdzenie punktu stowarzyszonego zamiast poprawnego skutkuje otrzymaniem 25 punktów karnych. 

6. Na trasach mogą pojawić się tzw. LOP czyli Linie Obowiązkowego Przejścia. Jest to kawałek trasy, który trzeba przejść od początku do końca. Na LOPie mogą być ustawione Punkty Kontrolne - niewiadomo gdzie, ale wiadomo ile ich będzie. Punkty te muszą być dobrze widoczne z drogi (i ustawione maksymalnie do 5m od środka drogi).  Za brak potwierdzenia punktu na LOP zaowdnik optrzyumuje 60 punktów karnych, za punkt stowarzyszony do LOP - 15 punktów karnych.