Plan ześrodkowania

Oto jak będzie przbiegało ześrodkowanie Rajdu:

SOBOTA (28.09)
13:00 – otwarcie biura Rajdu,
15:30–17:30 – wydawanie obiadu.
A potem w programie:

  • pogadanka przyrodnicza z gościem specjalnym;
  • konkursy dla tras;
  • ognisko i śpiewanki;
  • słodki poczęstunek.

NIEDZIELA (29.09)

10:00 – rozdanie nagród za konkursy, a następnie:

  • wspólne zdjęcie i
  • oficjalne zakończenie Ześrodkowania i Rajdu.

Studenckie wyjazdy we wrześniu - 64. Studencki Rajd Połoniny

To już czas na 64. edycję Rajdu Połoniny! 

 

Z radością ogłaszamy, że tegoroczne ześrodkowanie Rajdu odbędzie się w dniach 28–29 września na urokliwej polanie w Rabem – https://pl.mapy.cz/s/momejocuke. Uwaga: w tym roku ześrodkowanie nie odbędzie się na bazie namiotowej „Rabe”, ale przy wiacie położonej około 5 kilometrów bliżej Baligrodu.

 

Zapraszamy Was do rezerwowania terminów w kalendarzach, wymyślania tras lub zgłasza się do przewodników, bo to wspaniała okazja do spędzenia weekendu na łonie natury, spotkania ze znajomymi i poznania nowych ludzi. A dla świeżo upieczonych półprzewodników szansa na rozwój swoich umiejętności przewodnickich, zrobienie praktyk i wejście do grona eskapeboli.

 

Tutaj możecie zgłaszać swoje trasy: https://forms.gle/PfC4fnZmu3kBbkut8

 

Tu chęć pomocy w przygotowywaniu ześrodkowania: https://forms.gle/ZvcQDrKJWhUTm5LCA

 

E-mail kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiamy
ekipa organizacyjna

 

Ześrodkowanie - jak dojechać?

Ześrodkowanie 64. Studenckiego Rajdu Połoniny odbędzie się przy wiacie turystycznej Lasów Państwowych w Rabem (a więc nie na położonej w pobliżu bazie namiotowej), ok. 5 km na południowy wschód od Baligrodu (Google Maps: https://maps.app.goo.gl/sAnhAJyfqXwVy3AcA, mapy.cz: https://pl.mapy.cz/s/defafozufe). Do miejsca ześrodkowania można dojechać samochodem i zaparkować go na jednym z miejsc w pobliżu terenu wiaty. Oto dostępne parkingi w kolejności od najbliższego ześrodkowniowej polany:

  1. miejsca przy samej wiacie – pierwszeństwo w ich zajmowaniu przysługuje osobom pomagającym w organizacji ześrodkowania;
  2. plac po dawnej zwałce drewna bardzo blisko polany – https://maps.app.goo.gl/pAQb6FxosLy5Zbos5;
  3. parking ok. 400 m na północny wschód od polany – https://pl.mapy.cz/s/rasosamogo.

Co zabrać ze sobą?

Bezwarunkowo zabierzcie dobry humor :)

Poza tym na trasie z pewnością przydadzą się:

SPRZĘT: plecak, śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż, ewentualnie namiot (trasy namiotowe – należy skontaktować się z prowadzącym)

UBRANIE: ciepły sweter lub polar, coś od deszczu (polecamy parasol), coś od wiatru (polecamy kurtkę), grube skarpety, rozchodzone i wygodne buty za kostkę, sandały

DOKUMENTY: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka, jeśli trasa tego wymaga – paszport, dokument potwierdzający ubezpieczenie

APTECZKA: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny

JEDZENIE: szczegółowe informacje u prowadzących

Dodatkowo możecie wziąć aparat, kamerę, gitarę, śpiewnik i na co tylko macie ochotę :) Pamiętajcie tylko, że cały swój dobytek będziecie nosić na własnych plecach :)

Uwaga: cały ekwipunek najlepiej jest zapakować w szczelne worki foliowe (nie ma nieprzemakalnych plecaków) i zabrać ich kilka ze sobą na zapas!

Szczegółowych informacji o tym, co niezbędne na konkretną trasę, udzielą Wam prowadzący :)

Regulamin Rajdu

1. Organizator

Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie (zwane dalej „Kołem”);

adres: ul. Grzybowska 4 /U9B, 00-131 Warszawa, nr KRS: 0000108052

2. Czas i miejsce ześrodkowania Rajdu

Ześrodkowanie Rajdu odbędzie się w dniach 28–29 września 2024 r. przy wiacie turystycznej Lasów Państwowych w Rabem.

3. Ubezpieczenie

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia NNW na czas trwania Rajdu.

4. Bezpieczeństwo

Rajd odbywa się na terenie górskim. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność. Dzieci do lat 12 mogą wziąć udział w Rajdzie tylko w towarzystwie opiekuna, natomiast osoby w wieku 12–14 lat pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody od rodziców.

Należy poinformować prowadzącego trasę o Waszych chorobach (padaczka, cukrzyca itp.) oraz przyjmowanych lekach (gdzie je nosicie i w jakich dawkach przyjmujecie).

Każdy uczestnik Rajdu zobowiązany jest do posiadania przy sobie zapisanego (najlepiej w telefonie) numeru GOPR: 601 100 300 oraz 985; zalecamy posiadanie zainstalowanej aplikacji mobilnej „Ratunek”.

5. Zapisy

Zapisy na trasy Rajdu odbywają się bezpośrednio u przewodników te trasy prowadzących, poprzez wypełnienie formularza lub wysłanie maila ze zgłoszeniem uczestnictwa (zależnie od trasy).

Przed rozpoczęciem trasy prowadzący dostarczają organizatorom ześrodkowania Rajdu listę uczestników (imiona i nazwiska).

Zapisanie się na trasę Rajdu lub udział w samym ześrodkowaniu Rajdu jest jednoznaczne
z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej Koła: www.skpb.waw.pl.  

Zapisując się na trasę Rajdu lub biorąc udział w samym ześrodkowaniu Rajdu, uczestnik wyraża nieodpłatnie zgodę na utrwalenie jego wizerunku w trakcie Rajdu oraz niekomercyjne rozpowszechnianie tak utrwalonego wizerunku na potrzeby informacyjne i kronikarskie Rajdu oraz na potrzeby promocyjne Koła, na dowolnym polu eksploatacji, bez ograniczeń czasowych ani terytorialnych. Uczestnik ma prawo wycofać ww. zgodę w każdej chwili, składając oświadczenie wobec Koła.

6. Wpisowe

Uczestnicy pokrywają swój koszt udziału w Rajdzie w wysokości 40 zł lub 20 zł w przypadku dzieci do lat 12 (tzw. wpisowe).

Rajd jest imprezą niekomercyjną, Koło nie zarabia na jego organizacji, a przewodnicy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie tras. Wpisowe przeznaczone jest na pokrycie kosztów organizacyjnych, na które składają się: koszty przygotowania Rajdu, poczęstunku, pamiątkowego gadżetu rajdowego.

7. Uczestnikom zapewniamy

  • fachową obsługę przewodnicką,
  • pogodę – jaka by nie była, zawsze będzie :),
  • ognisko techniczne na ześrodkowaniu do przygotowywania posiłków przez trasy,
  • poczęstunek, miejsce na rozbicie namiotu oraz dostęp do toalety podczas ześrodkowania,
  • przednią zabawę podczas całego Rajdu,
  • niebanalne towarzystwo.

8. Od uczestników oczekujemy

  • nieposiadania przy sobie ani niespożywania alkoholu oraz innych środków odurzających,
  • dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo,
  • zabrania stosownego sprzętu turystycznego,
  • szacunku i dbałości o zabytki, nawet te zaniedbane,
  • korzystania z wiaty turystycznej Lasów Państwowych w Rabem zgodnie z jej regulaminem,
  • uśmiechu na co dzień i poczucia humoru! :)

9. A po Rajdzie?

A po Rajdzie liczymy przede wszystkim na Waszą obecność na spotkaniu porajdowym w Warszawie. Gorąco zachęcamy również do brania udziału w innych wyjazdach i rajdach SKPB, spróbowania swoich sił na Kursie Przewodnickim: http://www.skpb.waw.pl/kurs/aktualnosci-kursu.html – kto wie, może za rok właśnie Ty poprowadzisz swoją własną trasę w Bieszczadach?

Do zobaczenia w górach!