Od kierownictwa

No, w tym roku mamy 9 dni wolnych. A wszystko to dzięki zabiegom Grzegorza XIII, który w 1582 roku wprowadził oboiązujący kalendarz; staraniom Sejmu Czteroletniego, któremu 3 maja udało się wreszcie uchwalić konstytucję oraz determinacji chicagowskich robotników, którzy 1 maja 1886 roku zorganizowali strajk (nie pomińmy tu roli II Międzynarodówki, która szczęśliwie dla nas "ten dzień" wybrała na święto proletariatu). Nie wiadomo, czy naszym dobroczyńcom, na tym właśnie zależało, ale i tak wyszło na nasze.

 

Czytaj więcej...

Regulamin rajdu

 1. Podczas Rajdu zapewniamy:
  • fachową obsługę przewodnicką
  • jak zwykle "piękną" pogodę
  • mniej lub bardziej wyszukane posiłki przygotowywane na ognisku pracą rąk własnych
  • dobrą zabawę i jedzenie na ześrodkowaniu 5 maja w Zdyni (koncert "Beskidzkie granie")
  • ciekawe towarzystwo i moc atrakcji
  • znaczek rajdowy
Czytaj więcej...

Ekwipunek

Dobrze zapakowany plecak, to taki, w którym po pierwsze nic nie brakuje - w tym pomoże Wam poniższa lista, ale również, nie ma w nim rzeczy zbędnych - nie zabierajcie więc nowej kreacji na każdy dzień, urządzeń elektrycznych, zbyt pojemnej kosmetyczki. Do tego wrócimy po powrocie. Po drugie liczy się właściwe rozłożenie ciężaru - rzeczy najcięższe (jedzenie) zapakujcie blisko pleców, na wysokości 1/3 plecaka oraz wyregulowanie systemu nośnego (jeżeli macie nowy plecak poproście o pomoc Waszego przewodnika). Po trzecie dla własnej wygody należy postarać, aby jak najwięcej rzeczy zmieściło się w plecaku - jeżeli już coś ma być na zewnątrz, to karimata przytroczona wzdłuż plecaka. Warto również pamiętać, iż nie ma nie przemakających plecaków i ZAPAKOWAĆ WSZYSTKO W FOLIOWE WORKI !!

Czytaj więcej...

Jak dojechać?

Na Rajd najlepiej dojechać pociągiem. Trasy startują zazwyczaj na dworcach PKP po przyjeździe nocnych pociągów pośpiesznych z Warszawy. Odpowiadające Ci połączenie kolejowe możesz wyszukać na stronach PKP

Jeżeli chcesz dołączyć do trasy już w trakcie jej trwania, możesz skorzystać z autobusów, których rozkład prezentujemy poniżej.

 

Czytaj więcej...

Ześrodkowanie

Ześrodkowanie, jak ześrodkowanie, powiedzieliby starzy bywalcy Beskidu Niskiego - ognisko, wyżerka, śpiewy i przyśpiewki. Tak, ale w tym roku będzie dodatkowo jeszcze coś zupełnie nowego - BESKIDZKIE GRANIE - koncert / konkurs /festiwal, nazwijcie to jak chcecie, ale będzie dobra zabawa. Zapraszamy! Tak czy inaczej weźmiecie udział w pierwszym "Beskidzkim Graniu".

Czytaj więcej...

Trasy

Na Ukrainie po Słowacji
Longinada
La Vita é Bella
Ut unus sunt?
Waliburak i Wyrwiwór
Piechotą do lata
Coś nowego
Jeszcze wszystko przed nami
Deja Vu czyli SNW vol.3
Bukodyseja
Lentilky
Šariš
Idę, skacząc po górach
3 dni kondorów
Różne oblicza Łemkowszczyzny
chodzimy raczej więcej niż mniej
nie przemeczamy się
raczej dla niewybrednych mięsożerców
śpimy pod dachem
śpimy w namiotach
trasa rowerowa
wstajemy jak najwcześniej
wstajemy wcześnie
zapraszam fotografujących
zapraszam grających i śpiewających
Czytaj więcej...