Mapy

Udostępniamy poniżej do pobrania mapy z tej edycji manewów w formacie PDF. Pliki są dość duże, ponieważ są to wersje do druku (600dpi).

 

  1. Kategoria Masters: całość
  2. Kategoria Experts: strona 1 i strona 2
  3. Kategoria Tourists: strona 1 i strona 2

 

Mapa wzorocowa pojawi się po ściągnięciu puktów (pewne rzeczy wymagają wyjaśnienia w terenie). Chyba że uczestnicy będą się bardzo domagać jej wcześniej... :P.

Czytaj więcej...

Baza zawodów

Zgodnie z regulaminem, o godzinie 8:00 w dniu imprezy ujawniamy lokalizację bazy I Marszy na Orientację "Manewry SKPB".

Lokalizacja startu, mety i bazy imprezy

Bazą imprezy jest budynek Szkoły Podstawowej w Człekówce.Wyświetl większą mapę

 

Dla dojeżdżających komunikacją publiczną: baza mieści się ok. 1km od stacji Kołbiel na linii Warszawa Zachodnia - Pilawa. Kilka spośród dostępnych pociągów (Warszawa Śródmieście - Kołbiel): 

15:11 (16:18), 16:12 (17:16), 17:25 (18:41), 18:09 (19:27)

 

Dla zmotoryzowanych: baza mieści się ok. 45km od centrum Warszawy. Najłatwiej dostać się do niej drogą na Lublin (nr 17), skręcamy w prawo w Kołbieli na drogę nr 50 i po ok 2km w lewo do Człekówki. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsc parkingowych dla wszystkich uczestników (na terenie szkoły jest tylko parking na ok. 10 samochodów), jednak w pobliżu Bazy Zawodów jest dużo miejsc w których można zaparkować.

 

Start będzie znajdował się ok. 1700m od Bazy Zawodów (dokładna informacja na miejscu), dlatego nie przyjeżdżajcie na ostatnią chwilę.

 

Przypominamy o obowiązku uiszczenia opłaty w sekretariacie zawodów (do 20.00!), inaczej nie będziecie dopuszczeni do startu!

Czytaj więcej...

Czym są Marsze na Orientację?

Marsze na Orientację to jedna z form aktywnego wypoczynku i jednocześnie jeden z rodzajów turystyki kwalfikowanej (tak jak np. turystyka wysokogórska, kolarska czy kajakowa). Celem uczestników marszu jest pokonanie pieszo danej trasy i odnalezienie w terenie Punktów Kontrolnych oznaczonych na mapie dostarczonej przez organizatora.

Na przebycie całej trasy uczestnicy mają ustalony limit czasu. Jest on dobrany tak, że poruszając się tempem spacerowo-marszowym (i nie gubiąc się zanadto!) dotrzemy do mety przed jego końcem. W przeciwieństwie do biegów na orientację, w marszach liczy się w pierwszej kolejności dokładność pokonania trasy.

 

Warto zauważyć, iż za bezbłędnie pokonaną trasę uczestnik otrzymuje 0 punktów karnych. Za wszystkie "przewinienia" (spóźnienie, brak potwierdzenia któregoś z punktów, itp)  uczestnik otrzymuje karę punktową zgodnie z  zasadami w regulaminie (Imprez na Orientację zatwierdzonym przez Komisję Imprez na Orientację ZG PTTK).

 

W marszach najczęściej nie startujemy samodzielnie, tylko w 2-3-osobowych zespołach.

 

Aby wystartować w marszach, warto znać podstawowe definicje i zasady jakimi się one rządzą - dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek na mecie. Jeśli ich nie znacie, obejrzyjcie koniecznie poniższą prezentację (można też ją ściągnąć w formacie PDF tutaj).

  

Czym Manewry SKPB wyróżniają się wśród Marszy na Orientację?

  • jest to impreza nocna,
  • trasy są długie - od 12 do ok. 20 kilometrów (w linii prostej powietrznej między puktami), tak więc pokonywany dystans jest najczęściej o ok. 1/3 większy,
  • dokładne miejsce w którym odbywa się impreza podane będzie do wiadomości dopiero w dniu startu,
  • meta najkrótszej trasy (Tourists) jest na ognisku,
  • na pozostałych trasach będzie punkt ogniskowy z maksymalnie godziną stopczasu (nie wliczanego do czasu pokonania trasy).

 

Nie ma na co czekać - zgłoś się!

 

Warto wspomnieć też o innych marszach, podobnych charakterystyką i organizowanych przez zaprzyjaźnione Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku - Darżlubie i Manewrach na które również zapraszamy!


Czytaj więcej...