Człowiek gór: Ryszard Pawłowski

Plakat_42_-_A3

W poniedziałek, 20 maja  o godz. 18.30, ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Góry Wartości”. Gościć będziemy Ryszarda Pawłowskiego – człowieka dobrze znanego w środowisku górskim pod pseudonimem „Napał”. W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę „40 lat w górach” i uzyskać autograf autora. Na spotkanie obowiązują zapisy!

 

Dzień: 20 maja 2013 roku

Godzina: 18.30

Miejsce: 1Piętro

Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

UWAGA: w czwartek, tj. 16 maja, o godz. 15.00 tutaj pojawi się lista umożliwiająca zapisanie się na spotkanie


Ryszard Pawłowski (ur. 24 czerwca 1950) – polski taternik, alpinista i himalaista, również instruktor i przewodnik górski. Uczestnik ponad stu wypraw w góry świata, czterokrotny zdobywca Mount Everest’u (jako pierwszy i jedyny z Polaków dokonał tylu wejść), członek The Explorers Club.

W środowisku wspinaczy nazywany „Napałem". Wzięło się to prawdopodobnie stąd, iż w młodości nie mógł poświęcić zbyt wiele czasu na wspinaczkę – jednocześnie pracował i studiował. Gdy w końcu udało mu się wyjechać w góry, wspinał się nawet w trudnych warunkach (np. w deszczu). Sam pisze w książce „Smak gór”: Rzucałem się na góry, jak głodny na jedzenie.

 

Na  spotkaniu będzie możliwość kupienia najnowszej książki Piotra Drożdża pt: „Ryszard Pawłowski- 40 lat w górach”, po bardzo promocyjnej cenie- 30 zł.

okladka_pawlowski_165x235_3D


„Góry wartości” to cykl comiesięcznych spotkań z wybitnymi alpinistami i himalaistami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki wysokogórskiej. Opowiadają o tym, że alpinizm to nie tylko sport, zmaganie się z siłami natury czy intensywny trening, lecz również zgłębianie piękna natury, praca nad charakterem oraz rozwój duchowy. Tytuł „Góry wartości” oznacza trudną drogę człowieka poszukującego sensu życia. Bo przecież każdy z nas, niczym himalaista zdobywający szczyt w skrajnie niesprzyjających warunkach, walczy ze swoimi słabościami. Spotkania „Góry wartości” gościły już wybitnych alpinistów: Leszka Cichego, Kingę Baranowską, Annę Czerwińską, Aleksandrę Dzik, Michała Kochańczyka.

Tags: