Image Slider - Eskapebolino 2015

  • Eskapebolino 2015
    Eskapebolino 2015

III EskapebolInO 2015 - PODSUMOWANIE

W niedzielę 31 maja 2015 r., w Lasach Chotomowskich odbyła się III edycja imprezy na orientację pod nazwą EskapebolInO. Baza imprezy mieściła się w Skierdach nad Jeziorem Trzciańskim.

Na starcie zgłosiło się 148 uczestników w 64 zespołach, które rywalizowały w 4 kategoriach (familijnej, dla początkujących, średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych). Organizatorzy przygotowali 8 różnych etapów (po 2 na kategorię TP, TU i TZ,  1 etap TF,  trasa dojściowa) o nominalnych długościach tras od 2 do 5 km.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy, które nastąpiło o godz. 10:45, głos zabrał pan inż. Henryk Sacharczuk - inwestor pobliskiego Osiedla Pod Kurantami oraz właściciel terenu nad jeziorem, nad którym mieściła się baza zawodów.

Starty zespołów rozpoczęły się o godz. 11:10. Ostatni zawodnicy z trasy zaawansowanej dotarli na metę po godz. 18.

Po rywalizacji w lesie można było wypocząć nad jeziorem, upiec kiełbaskę nad ogniskiem,  a także napić się wody z sokiem oraz skosztować ciast domowego wypieku :-)  Dzięki sprzyjającej pogodzie oraz sporej liczbie rodzin z dziećmi wypoczywającej na kocykach wokół ogniska, wytworzyła się atmosfera piknikowa. Ciekawe trasy, a także ognisko w bazie, spowodowały, że większość uczestników wracała do domu zadowolona, pytając o terminy kolejnych imprez :-)

Nie obyło się bez niespodzianek - pożar ściółki leśnej w rejonie zawodów spowodował komplikacje na jednym z etapów (zainteresowanych odsyłam do protokołu).
 
PROTOKÓŁ i WYNIKI imprezy można obejrzeć tutaj:
 

MAPY i WZORCÓWKI można znaleźć tutaj:
http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/eskapebolino/2015-wiosna/o-imprezie/2809.html

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej IV. edycji EskapebolInO 13 września.
 
 

PODZIĘKOWANIA:

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Przede wszystkim:

UCZESTNIKOM - za liczne przybycie

PANU INŻ. HENRYKOWI SACHARCZUKOWI - za udostępnienie terenu wokół jeziora, drewno na ognisko oraz pomoc w organizacji imprezy

 CAŁEJ EKIPIE ORGANIZATORÓW, w tym:

- Magdzie Maszewskiej "Szefowej" - za akcję reklamową na facebooku (i nie tylko), przygotowanie trasy TU2, obsługę międzystartu TU/TZ oraz upieczenie sterty ciast i ciasteczek :-)

- Karolinie Niedbała - za profesjonalną obsługę sekretariatu, anielską cierpliwość (prawie 10 godz. siedzenia w sekretariacie) oraz domowe wypieki :-)

- Markowi Białowąsowi "Łajtowi" - za przygotowanie trasy TZ2, obsługę międzystartu TU/TZ, nadzór nad mapami oraz Sędziowanie Główne i "gaszenie pożarów" ;-)

- Pawłowi Łodzińskiemu "Pingwinowi" - za przygotowanie trasy TP1, obsługę startu TP1 i międzystartu TP, oraz nieocenioną pomoc podczas poszukiwań miejsca na bazę i negocjacji z właścicielem terenu, a także załatwienie spraw papierkowych w leśnictwie i nadleśnictwie.

- Adamowi Panasikowi - za przygotowanie trasy TU1, zdobycie oryginałów map biegowych "Szkółka Skierdy", a także wydruk dobrej jakości kolorowych map, naklejek i dyplomów.

- Romanowi Pietrzakowi - za przygotowanie trasy TF, atrakcji dla dzieci oraz przygotowanie miejsca na bazę i ognisko (wykoszenie sporej powierzchni nawłoci, okopanie miejsca na ognisko).

- Szymonowi Kaczmarczykowi - za przygotowanie trasy TP2, obsługę międzystartu TP i pomoc w zbieraniu lampionów w "lesie wschodnim".

 
Bardzo dziękuję również:
- Agnieszce Maszewskiej, Zofii Pietrzak, Katarzynie Nowickiej - za domowe wypieki w ilości półhurtowej :-)
- Jankowi St. Baranowi za kompleksową obsługę graficzną (logo, banery, dyplomy, pieczątka).
- Marcinowi Pietrzakowi "Enderowi" - za pomoc wszelaką (człowiek orkiestra: kierowca, grafik komputerowy, tragarz ;-)
- Wojtkowi Nowickiemu - za użyczenie samochodu
- Adamowi Leszczyńskiemu - za pomoc w obsłudze strony www
- Jarkowi Chodkowskiemu "Chrupkowi" - za nagrody dla zawodników oraz milczące wsparcie ;-)
- Zarządowi SKPB Warszawa - za przychylność i wsparcie
 
Podziękowania należą się także:
- panu Jerzemu Parzewskiemu - za udostępnienie oryginałów map biegowych “Szkółka Skierdy”
- Basi Szmyt - za książeczki OInO i weryfikat
- Nadleśnictwu Jabłonna oraz Leśnictwu Bagno za udostępnienie terenu.
 
Koordynator III EskapebolInO
Mariusz Pietrzak "Dzidek"