Złaz Harskiego 6 listopada, UWAGA - chodzenie wciąga !!!

Zwłaszcza jeśli chodzi się po bagnach, których w Puszczy Kampinoskiej nie brakuje. Nie będziemy jednak podczas tegorocznego XLVI Złazu im. A. Harskiego kazać uczestnikom chodzić po bagnach, lecz zapewniam, że wędrówka w miłym towarzystwie pośród jesiennej aury będzie nader wciągająca!

Większa wersja mapki na dole artykułu.

Nie mniej niż chodzenie wciągające będą śpiewanki przy ognisku, przy którym będzie można wciągnąć jedną czy dwie gorące, własnoręcznie upieczone kiełbaski. Może nawet i ziemniaki. Ognisko zacznie się o godzinie 16 na polanie Pociecha k. Truskawia. Wpisowe na rajd - 10 zł. Zapewniamy znaczek rajdowy oraz herbatę i jedzenie przy ognisku.

 

TRASA BEDZI (piesza)

Miejsce i termin zbiórki: przystanek Górczewska 09, 6 XI, godzina 9.50
Trasa: Lipków -Izabelin – Palmiry – Pociecha
W planach zwiedzanie Lipkowa, Centrum Edukacji KPN oraz cmentarza w Palmirach.
Zapraszam!

Kontakt:
Magdalena Bederska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
503-921-467

 


Żółty jesienny liść (piesza)


Prowadzący Robert Szczapa
Zapraszam serdecznie na trasę spacerowo-rekreacyjną po Kampinoskim Parku Narodowym wśród barw jesieni.
Trasa: Truskaw-Zaborów Leśny-mogiły powstańców 1863r-Karczmisko-Palmiry-Pociecha
Zbiórka: Pętla końcowa Truskaw
Czas: Sobota 6.11.2010 godzina 9.00-9.30 w zależności od przyjazdu autobusu
Dojazd: Własnym transportem i można go pozostawić na starcie trasy, autobus nr 708 kursujący z Metra Młociny.

Zakończenie trasy wspólnym ogniskiem w miejscowości Pociecha ok. 2 km od Truskawia.

Na trasę warto zabrać termos z herbatą, suchy prowiant, odpowiedni do warunków ubiór i wygodne buty.
Kontakt w razie pytań 506774104  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszam serdecznie - Prezo

 


TRASA MARTY (piesza) - BRAK MIEJSC!!!

Twierdza Modlin
Termin: sobota, 6.XI.
 
W ramach jednodniowej wycieczki planuję zwiedzić cytadelę twierdzy Modlin wraz z fortem w Pomiechówku z doskonale zachowanymi podziemiami oraz fortem w Zakroczymiu. Po obiekcie oprowadzać nas będzie wynajęty przewodnik, który z pewnością zainteresuje nas licznymi ciekawostkami. Jesień jest doskonałą porą do zwiedzania fortów, gdyż drzewa i krzewy wolne od liści odkrywają wszelkie zakamarki, które są nie widoczne latem. Na zachętę podaję link do strony ze zdjęciami: http://fotogalerie.pl/galeria/semu55272
 
Oba forty położone są kilka kilometrów od cytadeli, dlatego ich zwiedzanie jest uzależnione od możliwości transportu samochodami. Jeśli nie uda się nam zorganizować wystarczającej ilości samochodów prywatnych - wynajmę busa. Szczegóły dotyczące transportu ustalimy drogą mejlową.
 
Start o godz. 10:00 (6.XI) w Modlinie, pod Bramą Ostrołęcką. Czas zwiedzania wszystkich obiektów - to ok. 3-4 godz.
Kiedy o twierdzy będziemy wiedzieć już wszystko, lub prawie wszystko i będziemy jeszcze mieli ochotę na spacer - proponuję przejść się z Palmir do Pociechy przez Cmentarz Palmiry (odcinek ok. 8km). Istnieje także możliwość bezpośredniego dojazdu samochodem do Pociechy.
 
Przypominam o zabraniu latarek.
 
Koszty:
dojazd - do ustalenia
przewodnik 200zł - koszt do podziału pomiędzy uczestników.
wstęp na wieżę widokową - 3zł/os
wstęp do cytadeli - 3 zł/os
wstęp do fortu w Pomiechówku - 3zł/os
 
Zapisy przyjmuję do 1.XI. (poniedziałek) włącznie. /Zapisy już zamknięte/ Jest to spowodowane koniecznością potwierdzenia wynajęcia przewodnika, wyliczenia kosztów przypadających na osobę oraz ew. zorganizowania busa.
 
Zapisy przyjmuję pod adresem: marta.panasik (at) gmail.com
W przypadku pytań jestem pod tel. 605-881-888 (w dniach 30.10-1.11 mogę być poza zasięgiem).
 
Zapisując się proszę o informację o możliwości transportu własnym samochodem, ilości wolnych miejsc w aucie oraz preferowane miejsce startu w Warszawie.
Przed wycieczką będę pobierać opłatę z góry za wynajęcie przewodnika i ew. transport. Nr konta oraz kwotę podam drogą mejlową po 1.XI.
 
Zapraszam,
 
 

TRASA PREZESA (rowerowa)

 
TRASA: Piasecznica>Żelazowa Wola>Góra Św. Teresy>Granica>Zamczysko>Rezerwat Karpaty>Roztoka-Wiersze>Janówek>Pociecha>Sieraków>Dąbrowa Leśna>Las Młociński>Metro Młociny (Możliwość skrócenia trasy - autobusy z Truskawia do Metra Młociny)
Trasa może ulec zmianom w zależności od pogody.
DYSTANS: Razem przejedziemy ok. 60-70 km. (rowerzyści bardziej zaawansowani).
OPIS ATRAKCJI: W planach zwiedzanie muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz panorama z Góry Świętej Teresy, przejedziemy też przez Karpaty,a wiec górskie klimaty. Trasa będzie biegła w znacznej części leśnymi ścieżkami, pociągniemy też trochę gruntówkami i asfaltem aby nadgonić i za dnia dotrzeć do Truskawia. Jeśli będziemy mieli szczęście spotkamy rysia. Zapraszam!
START: 7:45 na stacji Warszawa Śródmieście, pod kasami (kierunek zachodni), lub 8:52 Piasecznica
KOSZT: (wpisowe + zwiedzanie): około 35 zł
KONTAKT:  Adam Rączkowski: adamraczkowski (at) gmail.com, 501-033-417
INNE INFORMACJE: weźcie ze sobą kanapki (śniadanie jemy w pociągu), termos z herbatą i jakieś słodycze do przegryzienia w czasie jazdy. Obowiązkowo również kask, zapasowa dętka, światełko (do Pociechy planujemy przyjechać ok. 15-16, ale po ognisku czeka nas kawałek po ciemku). Proszę chętnych o wcześniejszy kontakt mailowy. Bilet na trasę: Warszawa-Piasecznica, każdy kupuje indywidualnie. Pamiętajcie o bilecie na rower. 

 

BIEGAJ Z SKPB - TRASA AŚKI

Trasa dla biegaczy, truchtaczy, a także tych, którzy chcą zacząć lub kiedyś zaczynali.
Jeśli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami z biegania albo dowiedzieć się, jak zacząć i kontynuować bieganie, jak biegać dla przyjemności, jak uniknąć błędów - dołącz do nas! W zależności od zainteresowania uczestników planujemy dwie opcje: bieg dla biegających, a dla początkujących - pierwszy trening biegowy.
Dystans: od 1 do 12 km (pętla)
Start: parking Pociecha ? dojazd samochodem lub autobusem podmiejskim nr  708 do Truskawia, a stąd 2 km pieszo drogą szlakiem niebieskim. W celu szczegółów skontaktuj się z prowadzącą!
godz. 11:00 bieg i marsz dla początkujących
godz. 12:00 start trasy biegowej
Inne informacje: do biegu ubierz się lżej, jakby na termometrze było 10 st. C więcej, niż jest, a posiłek, najlepiej węglowodanowy, zjedz 3-4 godziny przed biegiem.

Prowadzenie: Aśka Wróblewska
KONTAKT:  j_wroblewska (at) wp.pl

"Zaczęłam biegać niedawno, aby złapać kondycję przed wyjazdem w góry i
niespodziewanie dla mnie samej zaraziłam się bieganiem. To co lubię w
bieganiu, to możliwość biegania po prostu po wyjściu z domu, bez
dojazdów, karnetów, deklaracji oraz to, że w bieganiu wszystko zależy
ode mnie, ile, gdzie i jak biegam"
Aśka, blacha 328
 
A ja mogę poopowiadać o Biegu Rzeźnika - Krzysiek
 

 

TRASA PREZESOWEJ (rowerowa)

 
Trasa: Metro Młociny - Hornówek - Lipków - Buda - Zaborów Leśny - Roztoka, Wiersze - Janówek - Truskaw
Dystans: koło 50 km
Start: 9.00 przy stacji metra Młociny.
Prowadząca: Patrycja Rączkowska
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trasa w sam raz dla początkujących rowerzystów - krótka i leśno-asfaltowa. Dla tych, którzy pierwszy raz wsiądą na rower i dla tych, którzy akurat w sobotę złapią lenia. Dla "bezprzerzutkowców" i dla nowoczesnych. A na pewno dla miłośników rysia, gdyż przejedziemy przez wieś, w której ostatnio był widywany!

Należy mieć ze sobą kask, działające światełka, zapasową dętkę. Dobrze jest mieć kamizelkę odblaskową. Warto wziąć termos z ciepłą herbatą.,

Proszę chętnych o wcześniejszy kontakt e-mailowy
 
Zapraszam!
Patyk
 

 

TRASA DZIECIĘCA AGNIESZKI -TRASA ODWOŁANA!!!

Trasa dla rodziców i ich pociech!

Wyruszamy z Palmir (nie z cmentarza, tylko miejscowości!), godzina 11 rano. Na miejscu dokonamy oglądu uczestników i zmierzymy długość nóżek (tym, którzy się będą bronili, podarujemy). W zależności od oceny sytuacji pójdziemy Tam, albo Gdzie Indziej - ogólnie w stronę miejsca ześrodkowania. Trzeba wziąć prowiant, zwłaszcza "motywatory" dla młodszych (na ognisko i kiełbaski przyjdziemy, kiedy nam pozwolą najkrótsze nóżki). Trasa w wariancie minimalnym przewiduję, że młodsi dadzą radę przejść. Dla tych, co będą szli za szybko, zorganizujemy gry i zabawy na szlaku i możliwość kontynuowania wycieczki w czasie, gdy niektórzy będą zażywać zasłużonego odpoczynku.

Agnieszka

 
Kontakt:  Agnieszka Płatkowska-Antas, 606 378 248, blacha548 (at) wp.pl
 
 
 
Tags: