54. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego


logo jezy 1 crown brown Trattatela 1Serdecznie zapraszamy na 54. Złaz Kampinoski im. A. Harskiego. Tegoroczny spacer po szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego odbędzie się w niedzielę 18 października.

Ognisko organizujemy na polanie Pociecha koło Truskawia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, wspólnego spaceru oraz późniejszego śpiewogrania i gawędowania.

W tym roku zamiast wpisowego zbieramy datki (10 zł) na wsparcie remontu cerkwi w Świątkowej Wielkiej, (dzieci do lat 10 są zwolnione), datki będzie można wpłacać u prowadzącego trasę lub u organizatorów. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek i smakowitą herbatę na ognisku. Zabierzcie ze sobą kubeczki i kiełbaski lub inne przysmaki do pieczenia. Wszystkich uzdolnionych muzycznie prosimy o zabranie instrumentów grających, a każdego o zabranie śpiewników.

Zapraszamy również najmłodszych spacerowiczów dla których zapewniamy liczne atrakcje.
Jeśli komuś będzie trudno wygospodarować cały dzień, zachęcamy również do uczestnictwa w samym ognisku, które zapłonie o godz. 15.00.

Przed spacerem, tego samego dnia (18.10), zapraszamy również na Mszę Świętą . Msza Święta będzie sprawowana w Kaplicy w Laskach pw. Matki Bożej Anielskiej (Partyzantów 36, 05-080 Laski), o godzinie 11:00.

Wraz z dyrekcją muzeum zapraszamy również do odwiedzenia Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, które w niedziele czynne jest w godz. 10.00-18.00. Wstęp jest darmowy. Dojazd podmiejską linią autobusową 800, samochodem drogą krajową nr 7 lub rowerem, leśnymi drogami przez Truskaw lub Sieraków.

Opisy tras będą dodawane na bieżąco na dole artykułu.

Dojazd autobusem 210 z metra Młociny bądź linią L-18 ze Starych Babic.
Współrzędne: 52°19’25″N 20°45’48″E

Poniżej mapka dojazdu:

mapa 1

mapa 2

Prosimy o zabranie dobrego humoru i uśmiechu!

Ważne informacje:

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, w przypadku zmiany strefy żółtej na czerwoną bądź wprowadzenia dodatkowych obostrzeń dotyczących organizacji imprez zastrzegamy sobie prawo do odwołania Złazu.

Przypominamy o obowiązkowym noszeniu maseczek w trakcie  trwania Złazu.

Na wszystkie trasy obowiązują zapisy.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: Justyna Czyż i Mateusz Trzciński
SKPB Warszawa