Zielarskie Bieszczady - wyjazd i warsztaty w BdPN

 Cześć!
Zapraszamy Was na ostatnie w tym roku warsztaty zielarskie. Jesień jest idealnym czasem na zbieranie owoców, korzeni i innych jesiennych roślin. Na warsztatach zrobimy nalewki lecznicze, które będziecie mogli stosować w różnych dolegliwościach. Nie zabraknie również zbiorów tarniny czy dzikich jabłek idealnych na nalewki i soki. Razem gotujemy, sprzątamy i organizujemy wspólny czas wolny. Nie zabraknie oczywiście wieczorów przy ognisku i gitarze 😉

242323699 1016591489161047 5510265871891638770 n

Kiedy: 08.10.2021 – 11.10.2021 Zaczynamy kolacją o godzinie 17:00 a kończymy w poniedziałek po śniadaniu

Gdzie: Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach. Jest to nowy ośrodek z łazienkami w pokojach, salą konferencyjną oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Trzeba kierować się na Zatwarnicę a potem drogą ( żółty szlak) do Suchych Rzek.

Transport: po wysłaniu maila i wpłacie zadatku będziemy organizować się do przejazdu autami. Zachęcam do deklarowania się kto może przyjechać autem i ile osób jest w stanie zabrać. Oczywiście można dotrzeć komunikacją.

Koszt: 470 zł
Cena zawiera warsztaty, materiały szkoleniowe, wyżywienie, zakwaterowanie, bilet do BPN, opieka przewodnicka
Cena nie zawiera przejazdu.

Zapisy: Wyślij swoje imię i nazwisko, miejsce zamieszkania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Otrzymasz zwrotnego maila z dodatkowymi informacjami oraz numerem konta na które należy wpłacić zaliczę w wysokości 270 zł. Resztę pieniędzy w gotówce zapłacisz na miejscu.

Organizatorzy
Grzegorz Sirociuk: Przewodnik Beskidzki, Przewodnik SKPB Warszawa, instruktor surwiwalu oraz Przewodnik po Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Adam Szary: Biolog specjalizujący się w dziedzinie fitosocjologii, etnobotaniki i ziołolecznictwa, zatrudniony w pracowni naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wcześniej w Instytucie Ochrony Przyrody PAN w Krakowie i jako nauczyciel biologii w śląskich szkołach. Autor kilku książek etnobotanicznych (np. „Tajemnice bieszczadzkich roślin”, „Bieszczadzkie motywy roślinne”) i fitosocjologicznych (np. „Zbiorowiska leśne Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, „Rośliny i siedliska związane z wypasem”). Ponadto opublikował ponad 40 pozycji naukowych i ok. 50 popularno-naukowych.

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.